O mnie

 

PL

Miło mi, że odwiedziłeś moją stronę. Mam na imię Konrad i jestem absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Studia wykorzystałem nie tylko na naukę, ale także na poznawaniu ludzi i odkrywaniu swoich pasji. Sporą część przeznaczyłem na podróże i studia za granicą, a każdą wolną chwilę poświęcałem na sport. Studia zmieniłem na pracę, a ludzie i pasje pozostały razem ze mną.

Od najmłodszych lat byłem bardzo aktywny sportowo. Wiele chwil dzieciństwa spędzałem na ruch lub oglądanie zawodów sportowych, a rywalizacja bardzo mnie ekscytowała. Pomimo upływającego czasu, nic się nie zmieniło, a sport stał się moją pasją i zawsze wiedziałem, że chcę go mieć w swoim życiu. Nigdy jednak nie interesowało mnie zawodowe uprawianie sportu (chociaż w tych czasach to już bardziej zależy od rodziców). Sportem się relaksuję traktując go w kategoriach hobby i mam nadzieję, że tak pozostanie na zawsze.

Główna dyscyplina, którą zacząłem trenować w wieku 11 lat był tenis ziemny i to jemu nadal poświęcam najwięcej czasu. Odskocznią są jednak inne dyscypliny, których próbuję na dłuższą lub krótszą metę. Robię to, ponieważ pokochałem poznawać nowe rodzaje wysiłku, techniki i taktyki. Przy okazji ich poznawania zawsze zwracam się do profesjonalistów, bo najlepiej dogadać się z innym sportowcem. Z adaptacją do sportów bywa różnie, chociaż w większości przypadków radzę sobie całkiem nieźle, dzięki wypracowanej od małego dziecka koordynacji. Są jednak sporty, których adaptacja jest dla mnie bardzo trudna. Nie zapomnę trzęsącej się ręki podczas łucznictwa lub chaosu taktycznego podczas gry w hokeja lub piłkę nożną. Jak dotąd próbowałem ponad 40 różnych dyscyplin sportowych i cały czas mam nadzieję na poznawanie nowych. Na blogu między innymi będę starał się prezentować nowe sporty i warunki ich adaptacji. Część osób może zastanawiać się, czy nie wolałbym poświęcić czasu na jedną dyscyplinę. Odpowiadam, że moja pasja sprowadza się do zabawy, satysfakcji i odkrywaniu nowych wyzwań.

Pomysł na bloga pojawiał się już od dawna, jednak nigdy nie mogłem się do tego zebrać. Widząc jak wiele osób próbuje w ostatnich czasach zrobić coś ze swoim ciałem oraz na siłę spalać kalorie na siłowni, postanowiłem wyjść na przeciw i pokazać inną drogę na osiągnięcie swoich rezultatów. Celem bloga jest także uświadomienie kim tak na prawdę jest sportowiec, który tak często w dzisiejszych czasach jest błędnie kojarzony z osobą muskularną i idealną sylwetką.

Blog to także okazja do zajęcia się swoim hobby od innej strony. Postanowiłem podzielić się wszystkimi doświadczeniami, które dały i nadal dają mi dość szerokie spojrzenie na sport. W blogu chcę zaprezentować moje opinie i poglądy na ciekawe zagadnienia. Chcę także pokazać sporty i ludzi, o których mało wiadomo oraz wejść za kulisy profesjonalnego sportu. Dodatkowo będę zachęcał do aktywności fizycznej i spróbuję ułatwić drogę do znalezienia czegoś dla siebie. Mam także nadzieję, że blog ułatwi mi nawiązanie nowych kontaktów i że kiedyś spróbuję swoich sił razem z moimi czytelnikami.

Blog będzie prowadzony w języku polskim, natomiast idea „Świata sportu” to pomysł tworzony we współpracy z ludźmi z całego świata, dlatego prowadzony będzie po angielsku.

ps. Część znajomych mówi do mnie Kondzio (przyjaciółka z Francji zapisała mój pseudonim – Konjo, co bardzo mi się spodobało i wykorzystuję ten zapis na blogu).

 

ENG

I am happy that you visited my website. My name is Konrad and I am an alumnus of the University of Economics in Cracow. My study period was very interesting not only in terms of chosen faculty and classes, but also because of getting to know amazing people all around the world and discovering myself through passion and experience. Additionally I spent a lot of my time for travelling and studying abroad. In my leisure time, I used to do as much sport as possible. As the time goes by, I just change classroom for an office.

From my early childhood I was very active in sports. As it was no internet that time, I spent all my time after school on doing sports with friends, running and watching sport competitions. I remember that all that moments were very exhilarating and enjoyable to me. Despite the time, nothing has really changed and sport is still great part of my whole life. However, I have never been interested in professional sports (although these days it is more parental decision). I try to take all the best from it, chilling and treating it as my hobby. I really hope that it is going to stay like that forever.

The main sport that I started to train at the age of 11 was tennis and it is still taking the lead. However, there are many disciplines that I spend time for. Sometimes I try in once, sometimes I spend few years, but always trying to take as much as possible out of it. I do that because its make me happy. I love learning new types of effort, techniques and tactics. At the time of learning, I try to take advises from professionals as they are the only ones who can explain it from the athlete’s perspective of view. With the adaptation to sports it varies, nonetheless in most cases I deal with them pretty well. So far, I’ve tried over 40 different kind of sports and I hope to get to know new ones in the future. Some people may wonder if I would more likely to spend time for one sport. I answer that my passion comes down to fun, satisfaction and discovering new challenges.

The idea for a blog arose couple of year back and during developing my site I decided to create added value for the web by making and describing different kind of sports all around the world. I will keep my blog in polish language, at least for now, but feel free to visit and use good translation to understand the meaning of content.

ps. Some of my friends call me Kondzio (a French friend wrote my nick Konjo, which I liked and so I use it on the blog).